Uzmanlardan Tavsiyeler > Ahmet Maranki

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler

Profesör Doktor Ahmet Maranki damar açıcı bitkilerle birlikte bazı otlar önerdi. Damar açıcı şifalı bitkiler sayesinde, damar rahatsızlıklarından kurtulabilirsiniz. Damar açıcı bitkisel ilaçlar üreterek kendi doğal tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Doğanın bize verdiği nimetler sayesinde faydalanarak hastalıklarımıza çare olabiliriz. Damar açıcı bitkileri ve besinleri sifaliotlarbitkiler.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. Damar rahatsızlıkları genel olarak yanlış beslenme, sigara,kolesterol gibi çeşitli nedenlerle ilerleyen yaşlarda sağlık sorunu haline gelmektedir.

Damar açıcı bitkileri şu şekilde sıralayabiliriz ; Alıç bitkisi, adaçayı, karabaş otu, civan perçemi, ahududu, lavanta çiçeği ve aynı safa bitkileri damar dostu bitkilerdir.

Alıç bitkisi özellikle damarlardaki oluşmuş, duvarları yıkarak tansiyonunuzu düşürür. Kandaki yüksek yağ değerlerini normale çevirerek damar ağrılarının önüne geçer. Kan dolaşımını hızlandırır. Damar sertliği problemi yaşayanlar için bire bir olan bu bitki ile damarlarınızı açabilirsiniz. Faydalı ve şifa verici bir bitkidir.

Bir diğer bitkimiz adaçayı’dır. Alışkanlık haline gelmiş siyah çay yerine adaçayını da günlük yaşamınıza katmanızı, sifaliotlarbitkiler.com olarak öneririz. İştahınızı açtığı gibi sindirim zorluğu çekmemenizi sağlar. Kanınızı temizler. Damarlarınızdaki kan dolaşımının hızlandırılmasında etkilidir. Ruh sağlığınızı dengeler. Huzur verir, sağlıklı hissetmenizi sağlar.

Karabaş otu ile kalbinizi güçlendirebilirsiniz. Damarlarımız yoluyla hayati organımıza kan dolaşımını sağlayan damarların gelişmesini sağlar. Egzama yaralarının tedavisinde kullanılır. Mikrop öldürücüdür. Sinirsel problemlerin önüne geçerek, sakinleştirici özelliği vardır.

Aynı safa bitkisi ile damarlarınızın genişlemesini sağlayarak kan dolaşımını rahatlatabilirsiniz. Damar genişletilme tedavisinde bitkisel formüllerde aynı safa bitkisi yer almaktadır. Bunun harici mide ve bağırsak rahatsızlarında da çok etkili faydalı ve şifalı bir bitkidir.

Damar açıcı şifalı bitkiler” listesini yukarıda paylaşmıştık. Profesör Doktor Ahmet Maranki, damar açmanın bitkisel tedavi yöntemlerine bizlere farklı bitkisel çözümleriyle birlikte açıkladı.

Damar açıcı kür ile tanıştınız mı ?
Damar açıcı kür için gerekli olan malzeme listesi ; 1 tatlı kaşığı karabaş otu, 1 tatlı kaşığı oğul otu, 1 tatlı kaşığı çoban çökerten bitkisi, 1 tatlı kaşığı hayıt tohumu, 1 bardak klorsuz ile malzeme listemizi tamamlayalım.

Klorsuz suyumuzu kaynatacağımız kaba koyduktan sonra malzemelerin hepsini içeri koyalım sırasıyla, daha sonra kaynaması için bekleyelim. Kaynama gerçekleştikten hemen sonra, 30 saniye sayınız ve ocağın altını kapatarak ılıtın ve sabahları bir su bardağı olmak üzere her gün bu kürü içiniz. Damar açmak için üzüm çekirdeklerini yemenizde tavsiye ediliyor. Damar açıcı küre uzman doktorlar 180 gün devam etmenizi öneriyorlar. Bu bitkisel tedavi yöntemiyle birlikte damarlarınız açılacak kendiniz daha sağlıklı hissedeceksiniz.

Bunun haricinde bal, fındık, limon, biberiye, karahindiba ve enginar gibi besinleri tüketerek damar sağlığınıza yardımcı olabilirsiniz. Damar rahatsızlıkları ciddi problemlerdir. Size en yakın sağlık kuruluşlarına giderek uzmanların kontrolünden geçmelisiniz. Başka hastalıkları tetikleyebilir, erken tedavi ile bunları önleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
öksürük
Öksürük Tedavisi

Öksürük, solunum yolu hastalıklarında en çok görülen rahatsızlıktan biridir. Öksürüğün çok çeşitli sebepleri vardır bunlar;  hava kirliliği, sigara, soğuk havalar,...

Kapat